Odrůdy

Všechny odrůdy
Údaje o odolnosti jsou pouze informativní. V každém případě je nutné minimálně před květem a po odkvětu provést preventivní postřik proti houbovým chorobám. Pro pěstování odolných odrůd bez postřiků je nutné ideální počasí, což ve většině ročníků není.

Agrus (Liza), V-6-2-pk

Stolní zajímavá zelenožlutá velmi raná odrůda s univerzálním použitím s velkým hroznem a bobulí výborné muškátošalvějové chuti, s velmi vysokou odolností mrazu a vysokou chorobám. Z odrůdy lze vyrobit výborné dezertní víno s velmi osobitou chutí.

podrobné informace

Alexa (VI-3-3-8, Pamjati Kostrikina)

Stolní raná bílá odrůda s velmi velkými hrozny a velkými bobulemi s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Alij 2

Stolní raná růžová odrůda s velkým hroznem a bobulí jednoduché chuti, s vysokou odolností mrazu a zvýšenou chorobám.

podrobné informace

Ananasnyj (Ferdinand D. Lesseps)

Stolní bílá raná odrůda se středními hrozny a bobulkemi s ananasovou chutí, s velmi vysokou odolností mrazu a dostatečnou k chorobám.

podrobné informace

Asja

Stolní raná velmi atraktivní fialová odrůda s velmi velkým hroznem i bobulí, se zvýšenou odolností mrazu a chorobám. Odrůda je vhodná pro všestrané využití. Pro přímí konzum doporučuji mírné podtržení z důvodu brzké stráty kyselinky, chuť pak bývá nevyvážená.

podrobné informace

Ataman

Stolní raná atraktivní stolní tmavo růžová odrůda s velmi velkými hrozny a bobulemi s vysoku odolností mrazu a dostatečnou chorobám.

podrobné informace

Augusta

Moštová modrá odrůda vhodná pro výrobu ekologicky čistých vin, vyniká vysokou odolností mrazu a chorobám. Ve víně lze najít tóny muškátu. Odrůda je vhodná pro výrobu stolních a dezertních vín. V dobrých ročnících lze pěstovat i bez chemické ochrany.

podrobné informace

Bajkonur

Stolní nová velmi atraktivní červenofialová velmi raná odrůda s velmi velkým hroznem a bobulí ovocité, harmonické chuti. Odrůda nepraská a není napadána vosamí, má vysokou odolností mrazu a chorobám.Palčikové bobule až 5 cm.

podrobné informace

Beževij

Stolní bílá středně raná odrůda s velkým hroznem a bobulí neutrální chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám

podrobné informace

Bordovaja Mantija

Raná atraktivní stolní červená odrůda s velmi velkými hrozny a bobulemi s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Chaj Bejli

Stolní velmi atraktivní velmi raná fialová Japonská novinka s velmi velkým hroznem i bobulí, se zvýšenou odolnosatí mrazu a chorobám

podrobné informace

Čornyj doktor, (Kefe Izjum, Ekim Kara)

Moštová starobylá raná odrůda s léčivými účinky černé barvy. Víno je vysoce kvalitní, se zajímavou chutí po čokoládě, s nádechem čajové růže. Vzhledem k vysoké cukernatosti je vhodné k výrobě dezertních vín. Má vysokou odolnost mrazu a zvýšenou chorobám. Odrůda stará více než 2000 let. Pochází z Armenie, kde jí po staletí používají k léčebným účelům. Nejvíce rozšířená je na Krymu.v oblasti Sudaku.

podrobné informace

Darja

Nová stolní velice kvalitní raná žlutá odrůda s velkým hroznem i bobulí muškátové chuti, s vysokou odolností mrazu a zvýšenou chorobám.

podrobné informace

Djužina

Stolní velmi atraktivní tmavě růžová raná novinka s velmi velkým hroznem a bobulí s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Faraon

Stolní raná tmavě modrá novinka s velmi velkým hroznem a bobulí harmonické chuti, s vysokou odolností mrazu a zvýčenou chorobám.

podrobné informace

Fioletovij Raný

Moštová raná modrá odrůda vhodná k výrobě zajímavého extraktivního vína s výraznými tóny muškátu a růže.

podrobné informace

Furšetnyj

Stolní atraktivní velmi raná modrá odrůda s velmi velkým hroznem a bobulí, s vysokou odolností mrazu a zvýčenou chorobám.

podrobné informace

Gariston

Stolní atraktivní raná růžová novinka s velmi velkým hroznem a bobulí s vysokou odolností mrazu a dostatečnou chorobám.

podrobné informace

Gordej

Stolní velmi raná žlutá novinka s velkými hrozny a velmi velkými atraktivními bobulemi s chutí muškátu, s vysokou úrodností, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Gurzufskij Rozovyj

Univerzální modrá raná odrůda se středně velkým hroznem a bobulí, s vysokou odolností mrazu a chorobám, s výrazným aroma muškátu, vhodná pro výrobu moštů a růžových velice kvalitních jakostních vín, je vhodná i do kupáží.

podrobné informace

Illaria (lV-6-1-1)

Stolní velmi atraktivní žlutozelená velmi raná super novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné ovocité chuti, se zvýšenou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Irinka

Stolní atraktivní bílá velmi raná novinka s velkým hroznem a bobulí, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Kardišach

Stolní velmi elegantni růžovočervená velmi raná odrůda se středním hroznem a bobulí výborné chuti s tóny muškátu, se zvýšenou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Katrusja

Stolní velmi raná atraktivní žlutá odrůda s velkými hrozny a bobulemi muškátové chutí, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace